אודותינו

עמותת האנשים תחילה הוקמה בשנת 2018 על-ידי קבוצת פעילות ופעילים סוציאל-דמוקרטים עם עבר עשיר של פעילות במסגרת מפלגות פוליטיות, איגודי עובדים ותנועות נוער. הניסיון המצטבר של כלל הפעילים הוביל אותם להבנה כי הגופים הקיימים מתקשים לבצע מוביליזציה חברתית ופוליטית למי שנמצא מחוץ למעגלי ההשפעה הישירים שלהם. לאור זאת, התקבלה ההחלטה להקים עמותה שתעסוק בחינוך ובהכשרה פוליטית, מעשית ותיאורטית, ותפנה לקהלים רחבים.

העמותה מתרכזת בכמה צמתי פעולה עיקריים:

– הכשרה פוליטית וחברתית למנהיגים צעירים, יהודים וערבים, מתוך מטרה לגדל את דור המנהיגות הסוציאל דמוקרטי הבא.

– קורסי הכשרה פוליטית למשבר האקלים כחלק מן ההבנה כי משבר האקלים מהווה את האתגר הקיומי הגדול ביותר העמוד לפתחנו, ולכן ישנה חשיבות עצומה בפיתוח שכבות מנהיגות פוליטית שיובילו את ישראל בעשורים הקרובים. הקורס שלנו מובל על-ידי ד"ר אורי אנזנברג, מומחה לניהול ותכנון עירוני העוסק בהכשרה פוליטית של פעילי אקלים וסביבה בישראל ובאנגליה.

– הקמה של רשתות סיוע ותמיכה אזוריות במסגרת הפעילות של סולידריות ישראלית – כחלק מהניסיון של העמותה לפתח מנגנוני סיוע אפקטיביים בזמן הקורונה. בהתאם לחזון שלה העמותה מעוניינת לגדול ולהתפתח ולהוסיף תחומי הכשרה ופעילות באופן תמידי. לאור זאת היא מקדמת שיתופי פעולה עם ארגונים רבים ומסייעת להתארגנויות פוליטיות וחברתיות הפועלות בכל רחבי המדינה בשלל תחומים ונושאים. את העמותה מובילים:

 

עידו לן: בן 25, תלמיד בתוכנית המצטיינים לפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה באוניברסיטת תל-אביב. תושב תל-אביב יפו. יושב ראש שותף של הוועד-המנהל והמנהל הכללי של העמותה בפועל. ממקימי העמותה.

אלון קדמון: בת 26, סטודנטית להיסטוריה וכלכלה באוניברסיטת תל-אביב ועובדת באגף רגולציה, מחשוב ובריאות דיגיטלית במשרד הבריאות. תושבת תל-אביב יפו. יושבת ראש שותפה של הוועד-המנהל ומנהלת כללית של העמותה בפועל. ממקימות העמותה.

ד"ר אורי אנזנברג: בן 34, מומחה בתחום הניהול והתכנון העירוני בעל דוקטורט מאוניברסיטת מנצ'סטר בבריטניה. תושב תל-אביב יפו. מנהל מחלקת המחקר של העמותה ויוזם פרויקט האקלים.

אליצור ברקוביץ': יועץ ראשי לעמותה בנושאי מטאורולוגיה ומזג האוויר. בוגר קורס החזאים של חיל האוויר ובעל הסמכה מקצועית במטאורולוגיה למבצעים. משרת כקצין ביחידת החיזוי של חיל האוויר.

מיה אזרואל: בת 21, סטודנטית בתוכנית המצטיינים "אמירים" של האוניברסיטה העברית בירושלים. תושבת ירושלים. ראש מחלקת האקלים של העמותה.

גל שמיר: בת 33, מסטרנטית במחלקה לאנתרופולוגיה של אוניברסיטת חיפה. חברת קיבוץ פלך. חברת הוועד המנהל של העמותה ומובילת פרויקט קידום מנהיגות צעירה.

מורן קורן: בן 29, מומחה לריכוז ופיתוח הדרכה. תושב מיצר. ראש תחום הדרכת צעירים בעמותה.

אלירן ביחובסקי: בן 23, פעיל חברתי ופוליטי וסטודנט להיסטוריה באוניברסיטת חיפה. תושב תל-אביב יפו.
מנהל כללי של פרויקט סולידריות ישראלית.

תומר פינס: בן 34, פעיל חברתי ופוליטי בוגר בית הספר לכלכלה באוניברסיטה העברית. תושב תל-אביב יפו. מנהל כללי של פרויקט סולידריות ישראלית.

בנימין פליקשטיין: בן 26, סטודנט בתוכנית המצטיינים הבין תחומית ע"ש עדי לאוטמן באוניברסיטת תל-אביב. תושב תל-אביב יפו. חבר הוועד המנהל ופעיל בפרויקט קידום מנהיגות צעירה.

אורי וולקובסקי: בן 20, משרת בחיל הים במכון לרפואה ימית. בוגר תואר ראשון בביולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה. תושב תל-אביב יפו. חבר בצוות קורס האקלים של העמותה.